Към съдържанието

Снимка

идея за Шумен акро тим

• Please log in to reply
7 отговора на тази тема

#1 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 11 June 2007 - 20:57 PM

днес като гледах езерото и си мисля ;
моторна лодка
лебедка
малко луди глави
добра организация
и може да станем европейски център за акро ,е мечтите са поне безплатни.
  • 0

#2 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 12 June 2007 - 13:27 PM

Хубаво е като идея, но виждам 2 проблема
1. Дължината не е достатъчна на катера да изтегли парапланериста на 1000 надморско
2. На голяма част от езерото дълбочината не е голяма и приводняването може и да е болезнено.

Може би язовир Тича е идеалне за целта или Бели Лом.
Може да се помисли за организиране на СИВ курс.
Виктор има лебедка, имат и моторница.
Митко лодката също.

Като се калкулират разходите - какво пречи да се направи.
Всеки си плаща тегленето и
който иска АКРО,
който иска АКО,
който иска СИВ,
а за другите ще има СКИФ. :P

Купонът ще е голям, това е сигурно.

#3 Чочо

Чочо

TAXI

• Members
  • PipPipPip
  • 74 Мнения:

Публикувано 13 June 2007 - 13:55 PM

Да де ама то като ще е влек що да не е на сушата?И тъй и тъй вероятно ще се наложи приземяване със запасен що да не е на сушата и крилото няма да пострада.Ако са верни показателите на запаснити 5м/с е нищо.И по клиповете все съм се чудел защо тренират над вода.То ако закъснееш с отварянето на запасния и във вода можеш да се пречукаш.Интересно обаче кои наистина ще имат гащи за акробатични опити.Едно е сигурно аз няма да съм :D .Не обичам да се тормозя ни телом ни духом,но както се казва в ACROMANIA "Успех практикуващи" и лека ви пръст. :D :crazy_pilot:
  • 0

#4 Veseleil

Veseleil

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 14 June 2007 - 11:26 AM

Ako napravim tova az 6e sam parviq gelae6t.
NO imam vapros ako si namokri6 seriozno kriloto kakto i mogebi 6te stava 4esto kakvi moge da sa posledstviqta. Ako samo triqbva само da si go izsu6i6 nqma problem, no ako ima i traini posledstviq, tova ve4e e drugo ne6to.
  • 0

#5 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 14 June 2007 - 19:05 PM

правоъгълна платформа за целно приземяване
сладката вода не е чак толкова вредна за крилото
на едно състезание ги гледах излитат от старт около 200м над езерото правят 2-3 фигури и се приземяват.
  • 0

#6 Veseleil

Veseleil

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 14 June 2007 - 21:54 PM

Ako ne napravi6 gre6ka i ne se nalogi spasitelen to ne se nalaga platforma prosto 6te si kacni6 na su6a. Stava vapros 4e ako se prevodni6 tova ozna4ava da podsu6ava6 zburiq, paraplaner, para6ut, sebe si....
zatova doktora e prav trqbva da imame pone 1000 m. viso4ina 4e da pravim nqkakvi po seriozni figuri.
A pak vodata da e uspokoqvane na savesta.
  • 0

#7 Лавочкин

Лавочкин

Лавочкин

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 38 Мнения:

Публикувано 20 June 2007 - 07:50 AM

Ето и моето мнение по въпроса - като идея е много хубаво, но като реализация е много сложно и скъпо. Езерото е достатъчно дълбоко при сегашното ниво. Не е проблем и размерите му, защото влека може и в кръг да се изпълни. Идеално щеше да е, ако кацалката и пътя за Дивдядово бяха бряг на езерото. Проблема идва от цената на такова начинание. ? ще струва един полет или опит да го наречем? 1. Човек в лодката: 2. Лодка+ гориво: 3. ІІ човек на лебедката в лодката: 4. Трябва ти ІІ крило, за да подновиш опита в случай на намокряне на крилото: 5. Поне още 2 души подсигуряващи. За да станеш поне малко добър, ти трябват доста опити и инструктор, който да те направлява и ти показва грешките. Направи си сметка ? ще струва това. Май няма да прилича на вземането на такси до стартовете на платото и продължително летене. Това, което аз направих е глупост, макар че не съм се отказал. Това е по-трудния и опасен начин за научаване на фигури.
  • 0

#8 Didosh

Didosh

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 Мнения:

Публикувано 25 March 2008 - 21:52 PM

Ето и моето мнение по въпроса - като идея е много хубаво, но като реализация е много сложно и скъпо. Езерото е достатъчно дълбоко при сегашното ниво. Не е проблем и размерите му, защото влека може и в кръг да се изпълни. Идеално щеше да е, ако кацалката и пътя за Дивдядово бяха бряг на езерото. Проблема идва от цената на такова начинание. ? ще струва един полет или опит да го наречем? 1. Човек в лодката: 2. Лодка+ гориво: 3. ІІ човек на лебедката в лодката: 4. Трябва ти ІІ крило, за да подновиш опита в случай на намокряне на крилото: 5. Поне още 2 души подсигуряващи. За да станеш поне малко добър, ти трябват доста опити и инструктор, който да те направлява и ти показва грешките. Направи си сметка ? ще струва това. Май няма да прилича на вземането на такси до стартовете на платото и продължително летене. Това, което аз направих е глупост, макар че не съм се отказал. Това е по-трудния и опасен начин за научаване на фигури.

Г-н Лавочкин е прав!!!!!!!! Най - добре ще е без лодка и тем подобни екипажи и т.н. Отиваш на южния или источния набираш 2000м. височина, отиваш над езерото там ще си на около 1500м. наместваш се в сбруята и :crazy_pilot: :crazy_pilot:апък долу каквото стане. Лично и аз съм навит да пробвам и то докато го постигна, но сега със "сгъвчо" :lol: ще изчакам но не много :D. ЛАВОЧКИН АЗ СЪМ С ТЕБ
  • 0
www.letisvobodno.com