Към съдържанието

Снимка

19.04.

• Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 20 April 2016 - 09:05 AM

След работа видях две крила да летят. Уж щеше да вали, уж щеше да гърми... Разбира се, веднага внесох корекция на заниманията си и се качих на И-старт. Там се готвеше да излети Беньо с "едни високи токчета". Вальо му асистираше. Манчо и той беше готов. Докато се приготвя излетяха всички. Излетях и аз. Вятърът СИ, създаваше добра поддръжка. Имаше термики и ако здравата облачност, и предвещаваните гръмотевици не присъстваха в обстановката, щеше да е прекрасно. Но при всяко мощно повдигане, изтръпвах и гледах да изляза по-бързо от зоната. След 10-ина мин. всички изпокацаха на триъгълника и останахме аз и Манчо. Тъй като закъснях за летенето, времето напредна и реших да кацам. За да спестя още време реших да го ноправя на старта. Въпреки, че при този вятър знам, че кацането на старта е много неприятно, тръгнах да захождам. До този момент нямаше нищо необичайно и изпотяващо, но  само до този момент. 1. Засуках се спираловидно надолу и мисля, че даже се заключих, защото освободих крилото, а то продължи докато не му дадох по-здрава обратна команда. Това наистина беше стряскащо, защото исках да изляза от спиралата малко над нивото на старта, а излязох почти над дърветата до боровия пояс. Наложи се да направя допълнителен вираж за да се извадя на нивото на старта.    2. Влязох навътре зад старта откъм паметника, но ме вдигна на 25-30 м.     3. Зависнах над зелената площ  по-навътре зад старта. И като се започна едно подмятане... във всички посоки. И не ме спуска... И контрирам своеволията на крилото... И внимавам да не се смачка... И нито метър надолу... Забелязах, че има моменти на успокояване. В един от тези моменти здраво го изтеглих  и изпомпих. Това даде резултат, но на 2-3 м над тревичката пак ме заподхвърля, но вече бях спечелил битката и при последното засилване напред кацнах по гъз. Крилото уж тръгна напред, но после бързо се сгъна и падна зад мен. Въздъхнах от облекчение. Отдавна не бях изпитвал такова преживяване. Спомних си, че не трябваше да захождам откъм северната страна при такъв вятър и бях наказан. 

Страхотно изживяване. Претъпках се с адреналин.

• 1