Към съдържанието

Снимка

26.09.

• Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 28 September 2015 - 13:19 PM

Прогнозите бяха за СЗ-я старт. Обещах към 1:30 да съм на старта, но закъснях и без да се обаждам на никого тръгнах към мястото. По пътя забелязах, че листата не трепват. Същото беше и в селото. Никой не летеше. Тръгнах обратно и се обадих на Алцек и разбрах, че сборът е на И-старт. Юри ми се обади и каза, че задухало от СЗ и сборяните се готвят да се преместят. Когато стигнах до кръговото на Новия индустриален парк, спрях да се огледам. Духаше от СЗ. Айде пак към СЗ-старт. Този път дърветата по пътя регистрираха вятър. Качих се на старта. Бях сам. Видя ми се слабичко. Обадих се на Юри, че ще излетя и ако се удавя, да ме качат. Излетях и направих 4-5 тигела. Вдигнах се най-много на 20-тина м над старта, но и затънах под скалата на Юг от старта. Успях да се извадя и веднага кацнах на старта. Малко след това четата заприижда. С тяхното пристигане задуха по-добре. Боне веднага разпъна и излетя. След него излетях и аз. После- Каро и Алцек.Въпреки облачното време имаше и слаби термики, с които се вдигахме до към 150м над старта. Елитната част от четата, която не се занимава с елементарно склоново реене, свали колите до кацалката. Много съм им благодарен за това. Получи се спокойно, разтоварващо летене. На И здраво растеше един облак и сякаш валеше. На СЗ , мисля че към Струйно, също валеше. Ние си летяхме под бавно уплътняваща се облачност. По едно време погледнах към облака на И и видях под него да се образува смерч. Мислех, че Боне е с фотоапарат и му показах смерча. Той направи снимка с телефона си, която ще се опитам да споделя. Смерчът обаче не успя да стигне до земята и бавно започна да се разпада.  Алцек беше се запътил да каца, а аз да летя, докато мога. По едно време ме опръска и това сложи край на полета ми. Дори над кацалката направих изненадващо стръмна спиралка. След многото тандемни полети и тежко управление, командата за спирала бе приета от ТАТТОО-то с изненадваща лекота и бързина. Изкефих се. 

Прикачени файлове

• 3

#2 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 30 September 2015 - 20:34 PM

Лавочкин, брояча на темата не работи. Не само я прочетох, но и плюс ти сложих. :)

#3 Gave men

Gave men

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 01 October 2015 - 20:43 PM

Ами то си е за плюс и от мен имаш браво и едно плюсче 

• 0