Към съдържанието

Снимка

28.08. Топола

• Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 31 August 2015 - 10:27 AM

Бях на почивка на Икантълъка ( къмпинга под старта). Отидох там за 4 дни, но ставаше, и то измъчено, само веднъж. Качихме се със Станката да проверим хавата. На старта имаше още двама, които се чудеха какво да правят. Вятърът бе от Ю с малко З.  Аз исках да пробвам условията и ако е добре, да полетя с тандема. Излетях и с помощта на лястовичките се вдигнах на 10-ина м. , но измъчено. Вдясно от старта просто си потъваш. Ясно бе, че това не е мястото за летене. Реших да пробвам да заобиколя носа (стария старт, който сега е застроен) и да отида от другата страна, където ще е чело, но затънах здраво и се насочих към къмпинга. Станката дойде с колата и се качихме отново с пасажер за тандем. Този път направо отидохме на местата от другата страна на носа. Харесахме едно и излетях. Насочих се направо към "отхапаното" и ме изстреля на 20-тина м. Продължих да въртя в тази зона и качих още толкова. Нещата заизглеждаха вече по друг начин. Тръгнах към Балчик. Бавно, но сигурно започнах да губя височина и след първите 3-4 вили бях готов да кацна до някой басейн и обърнах обратно. Мислех,че няма да мога да се върна, но видях лястовичките да се въртят малко по напред и , о-о да, оттървах се на косъм. Успях да се върна и на същото място пак се извадих. Станката направи един кратък полет и кацна на старта. След като направих около 30 мин. се насочих за кацане и го направих на полянята на къмпинга. Тамън започнах да прибирам и едно момче се замоли. Пак се качихме и пак излетях. Пак се вдигнахме на "отхапаното", но на половината, защото започна да отслабва. Пореяхме се 10-ина мин. и пак кацнах на същото място. 

Благодаря на Станката за поддръжката.

• 0