Към съдържанието

Снимка

14. 06.

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 15 June 2015 - 08:46 AM

От сутринта работата ми спореше и с нетърпение чаках да стане обед и да хукнем към морето. През това време стана ясно, че Алцек и Делян ще са термичари. Това не ми попречи да тръгна с Дарик и компания за морето. На Албена беше слабо и леко криво от Юг. Продължихме към Топола, като през цялото време Божидар мърмореше, че не сме останали на плажа на Албена. 

Спрях колата на паркинга на хотел Деница и се запътихме към плажа. Крила във въздуха не се виждаха. Като се поизместихме малко видях две летящи и едно излитащо крило.

Качих се на старта. Човек ми свали колата до хотела. На старта имаше един тандем за излитане и Митко Перката кацна с тандем. Другите  се бяха разпилели по склона. Аз не се помотвах много и излетях. Направих две къси тигелчета пред старта за набиране на височинка и се насочих към Балчик. Летенето до там и обратно бе изпълнено с мощни подхвърляния от балони от площите между склона и морето и също такива пропадания, но никога на по-ниско от 10-тина м над склона. Като се върнах продължих към Каварна. Тъй като склонът започва от морето, балоните изчезнаха и летенето се успокои. Колкото по приближавах Каварна, толкова вятърът се изкривяваше от изток. Набирането на височина и прелитането на залива бе невъзможно. Обърнах обратно към Топола и видях здраво СБ над Варна и наковалната му скоро щеше да закрие слънцето. Когато стигнах старта всичко беше засенчено. Варненци си бяха скатали крилата и прибираха. Във въздуха имаше само едно крило, което кацна мако след мен. Аз кацнах на плажа след полет от 2ч 30 мин. Хората бяха поосвободили доста места и избрах най-близкото до Дарик. След като го скатах, въпреки липсата на слънце, с нетърпение скочих във водата. А тя не беше никак студена. След половин часово осоляване си тръгнахме. Бях много гладен и спрях до едно капанче на цацка миди и скариди. Докато си хапвахме СБ-то се разпадна и Слънцето изгря отново, без да е валяло. 

Страхотен ден изпълнен с много динамика и хубави преживявания.

• 0

#2 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 16 June 2015 - 17:15 PM

Забравих да благодаря на Ставел за справките, които направи за мен. 

След разговора си с Алцек, разбрах, че тръгването ми около и след 12 часа е много късно за другите, които биха искали да ходят. И след като Делян се съгласи да дойде с мене, местата ми се запълниха. На другия ден когато разбрах, че и той остава, на кого вече да се обаждам? Който е щял да ходи, вече ще е бил тръгнал! 

За информация, от Нова година ми остана само личния номер - 0876 550 625. Другият беше служебен.

Съжалявам за разминавките, които се получиха.

• 0

#3 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 18 June 2015 - 06:31 AM

http://forum.skynoma...do/flight/13183

• 0

#4 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 18 June 2015 - 07:39 AM

Излиза, че когато аз съм излетял и съм тръгнал към Балчик, Вие сте били към Каварна.

• 0

#5 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 18 June 2015 - 16:32 PM

Аз си бях на Въжето у Шумен със маламашката Хаджи Генчо Хаджи е бил към Каварна 

• 0