Към съдържанието

Снимка

Прескатаване на запасните парашути

• Please log in to reply
49 отговора на тази тема

#1 pavel168

pavel168

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 Мнения:

Публикувано 10 May 2012 - 20:58 PM

Понеже стана приказка за прескатаване на запасните предлагам тук да се запише всеки който желае.След това Пешо или някой друг ще уреди зала и прескатаваето ще стане организирано.Всеки който има желание и мнение по въпроса да пише в темата.
  • 1

#2 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 10 May 2012 - 21:31 PM

Залата си е голяма екстра, много е удобно, но по принцип става и в домашни условия.
Даже си мисля че прескатаването в домашни условия е по добрия вариант.Тези дни имах да прескатая 3 броя парашути, от тях 2 прескатах в къщи и 1 в залата.

В залата си притиснат от вртеме и не можеш да оставиш плата да постои известно време за да поеме нов въздух или да поизсъхне ако има някаква влага, а в къщи може да го оставиш отворен 1-2 дена, което си е супер. Също така и не бързаш за никъде и вероятността да допуснеш грешка е по малка :crazy_pilot:

Кофтито в къщи е че трябва да си подсигуриш около 8-9м дълъг и чист коридор, където да опънеш парашута и вървите, а залата е огромна, в нея могат да се разпънат над 10 парашута наведнъж :crazy_pilot:
  • 0

#3 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 11 May 2012 - 21:43 PM

Аз имам желание, но в момента нямам физическа възможност, така че ако го правите следващите 3-4 седмици не ме бройте. След 3 юни мога да го мисля.
  • 0
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш. - Марк Твен

#4 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 06:43 AM

Така и не разбрах, кога и къде ще се проведе това прескатаване?
  • 0

#5 Ники-Провадия

Ники-Провадия

Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPip
  • 11 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 06:45 AM

Бройте и мен !
  • 0

#6 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 07:30 AM

Така и не разбрах, кога и къде ще се проведе това прескатаване?

За сега само се записваме, за да се види колко са желаещите. После ще се уточни датата, а мястото е спортен комплекс Плиска - залата за фехтовка (доколкото разбрах аз)
  • 0
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш. - Марк Твен

#7 pavel168

pavel168

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 10:03 AM

Доколкото разбирам списъка се очертава да е следния:
1.Лавочкин
2.Деси
3.Павел
4.Ники от Провадия
5.Ники -Вудо
Засега сме това.Предлагам да изчакаме и за други кандидати и след това да определим дата за отиване в залата.Към списъка може би щи включим и Дидо -ченгето.Публикувано изображение
  • 0

#8 МиЛеН

МиЛеН

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 156 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 11:35 AM

И аз съм желаещ, но не разбрах кой ще ги прескътава? Аз досега не съм виждал как става това.
  • 0
“...какво им става на хората тези дни... сега вече
трябва да се хвърляме от 360 метрови скали,
за да докажем, че можем да го направим.”
-Дан Осман

#9 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 21:54 PM

Ще го организирам в почивен ден по възможност.
За да няма недоволни
Очертава се след седмица ако има желаещи.
  • 0

#10 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 22:10 PM

Желая да предявя един капризен иск- Явор да ме напътства при прескатаването. Досега само той ме е управлявал при прескатаванията и съответно и двата пъти на използване на парашута бяха успешни. Моля останалите, които умеят сами да прескатават да ме извинят и да не се засягат. Това се казва суеверие.
  • 2

#11 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 12 May 2012 - 22:54 PM

Прескатаването ще се проведе във зала Плиска
Вероятен ден по принцип ще се мъча да е в почивен.
Хубаво е да сме повечко хора и най важното да има пилоти който разбират от запасни :D
Аз моя съм го прескатал организирам го за тези които не са свършили тази процедура.
:crazy_pilot:
  • 0

#12 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 13 May 2012 - 07:32 AM

Желая да предявя един капризен иск- Явор да ме напътства при прескатаването. Досега само той ме е управлявал при прескатаванията и съответно и двата пъти на използване на парашута бяха успешни. Моля останалите, които умеят сами да прескатават да ме извинят и да не се засягат. Това се казва суеверие.

Ами не мислиш ли тогава, че е хубаво някой друг да ти удари рамо - Явор ти помагал и се е налагало да хвърляш запасен Публикувано изображение.

Шегувам се Публикувано изображение Наистина трябва компетентно лице и колкото повече, толкова по-добре
  • 1

#13 Didosh

Didosh

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 Мнения:

Публикувано 14 May 2012 - 06:23 AM

пишете и мене,ще трябва да скатая моя и на тандема
  • 0
www.letisvobodno.com

#14 pavel168

pavel168

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 Мнения:

Публикувано 15 May 2012 - 19:58 PM

И така очертава се следният списък:
1.Лавочкин
2.Деси
3.Павел
4.Ники от Провадия
5.Ники -Вудо
6.Дидо ченгето
7.Милен
Предлагам да се изчака до четвъртък 17.05.12г. за краен резултат на кандидатите и да се организира мероприятието за събота следобед или за неделя докато е лошо времето.Също така нека всеки предварително да си разопакова парашута предварително за да дръпне въздух. И не на последно място да се потвърди участието на вещите в прескатаването на запасните.Моля да се отнесете по сериозно по въпроса.Всичко това касае нашата безопасност.Публикувано изображение
  • 1

#15 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 15 May 2012 - 20:10 PM

Кой ще е главен прескатавчик, водач на групата :shtrak: :pump:
  • 0

#16 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 16 May 2012 - 00:43 AM

Като организатор аз :rolleyes: .Вождове много индиянци малко важното е да има шамани по скатаването на последния шанс. :D
  • 1

#17 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 16 May 2012 - 05:54 AM

Кой ще е главен прескатавчик, водач на групата :shtrak: :pump:

Който пита Публикувано изображение
Поканен си официално, ще играеш прес шаман на Пешо, докато той реди молитви да не се налага да ползваме "последния шанс" Публикувано изображение
  • 0

#18 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 16 May 2012 - 21:24 PM

Хубаво е всеки да провери какъв модел, тип запасен има, и да изнамери информация, по какъв начин се скатава.
За по-вечето типове запасни си има някоя тънкост и в скатаването на камерите, в подреждането на вървите и в поставянето в контейнера.Както има и много видове контейнери, при които също има принцип на затваряне.
  • 1

#19 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 17 May 2012 - 06:25 AM

Аз искам отново да уточня, че имам възможност да се включа чак във втората седмица на юни 9-10 юни.
Ако ще го правите по-рано не ме бройте.
  • 0

#20 Х А Р И

Х А Р И

Х А Р И

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 401 Мнения:

Публикувано 17 May 2012 - 07:59 AM

Всички са шамани. Само кажете кога да дойде Поразяващата ръка(моя милост).
  • 0
www.letenebulgaria.alle.bg
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ...!