Към съдържанието

Снимка

Камиони с пръст за стартовете

• Please log in to reply
6 отговора на тази тема

#1 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 22 November 2011 - 16:16 PM

Ако разберете някъде да се копае и изнася пръст или предстои такова - подавайте тук сигнал,
за да може навреме да съгласуваме с общината навреме.

Например по-миналата седмица например имаше такъв, даже Хаджията говори със заместник кметицата Тонева,
която поиска документ от клуба, за да стане транспорта на около 100 камиона пръст за ЮИ старт.
Аз бях в чужбина, но печата на клуба стои в кабинета ми и докато се организират с Вальо, Марти и Хаджията
и то срока мина и хората приключили. Има и други обстоятелства, който нямаше да позволят това да стане,
например това, че улицата към подстъпа за Шуменското плато бе в ремонт и надали щяха да се съгласят да
заобикалят толкова, но все пак го давам като пример, че информацията освен точна е важно и да е навременна,
за да може да реагираме адекватно.

Така че имате ли някаква информация, дори предположение - пишете.

#2 Х А Р И

Х А Р И

Х А Р И

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 401 Мнения:

Публикувано 22 November 2011 - 18:56 PM

Операцията може да започне от отдела където се издават разрешителните за строеж. Почне ли някъде да се строи, ще има и пръст за изнасяне. Така навреме ще се знае откъде ще се кара и кога. Ама пак с общината трябва да се съгласува, или по-точно с архитекта на общината. Стига някои отгоре да му нареди , иначе той няма да се впусне да върши някаква работа, дето не му е работа. Като се разбере, че някъде ще се копае и докато се извади разрешително за 100 камиона и те хората изхвърлили 200.
  • 0
www.letenebulgaria.alle.bg
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ...!

#3 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 22 November 2011 - 22:18 PM

Хубаво е когато трябва нещо важно да се свърши,то да се обявява публично, за да се знае и да се действа. Който има нужда от помощ да казва и да иска такава навреме, а не след като не е станала работата да се сърди и да казва че другите бездействат, по принцип.
Доки, какво представлява този документ от клуба, той не може ли да е подготвен и при нужда да се прилага.

Аз сега през зимния период съм по-свободен и мога да върша някой неща, така че ако има някъде да се ходи и действа, мога да бъда на разположение.
  • 0

#4 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 01:22 AM

Документа е най-обикновенна докладна записка от председателя на клуба към кмета на община Шумен.
2-3 реда свободен текст. Подписана и подпечатана с печата на клуба.
Принципно всеки може да я напише съобразно конкретните условия /съответно място на изкопните действия/.
Специални разрешителни не трябват. Такива има и е уредено още от миналата година. Стоят в Общината, включително и от Природния парк.
Проблема е липсата на пръст и кризата в строителния бизнес, която замрази повечето обекти в града.
Ако това нещо беше станало по времето на приграмата ИСПА за ВиК-то, сега ЮИ старт щеше да е най-високата точка
на Шуменското плато. :lol:

#5 mar_marinov

mar_marinov

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 14:15 PM

Не само ИСПА изтървахме. Аз лично бях намерил около 1000 кубика пръст от два обекта но тогава разрешителните не бяха готови. така че да не се вайкаме какво сме изпуснали а да се постараем да не изпускаме занапред.
Вальо ми звънна предполагам веднага след като е разбрал за пръста но аз лично не можах да реагирам на момента. нека просто занапред всеки да има предвид че търсим пръст и ако някой чуе нещо да се обажда или да пише тука колкото се може на време за да можем да реагираме.

и все пак да не забравяме, че хубавите работи стават бавно. :)

:crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:
  • 0
Nova - Aeron ; Nova - Ra

Kогато си полетял, ходиш по земята с очи вперени в небето,
защото там си бил и там искаш да бъдеш отново.

#6 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 16:22 PM

Моето предложение е да се понаубиколят големите строителни Фирми в града.И при евентуални изкопни работи информацията да се подава от тях към клуба.
  • 0

#7 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 17:52 PM

Това, за което разговаряхме с Тонева е, че трябва да се напише едно искане от клуба за продължаване на довършителните работи по 2та старта (И и ЮИ), в което да се опомене приблизителното количество нужна пръст, а това са 120-150 камиона.
Това е необходимо за да се задвижат отново нещата.
Не забравяйте, че за Общината изграждането на стартовете е приключило! Изборите минаха и ако ние не ръчкаме, може да се очаква някакво размърдване (евентуално) след 3,5 години.
  • 1

logo2.gifAPCO Aviation Ltd. SEVERIN Co.