Към съдържанието

Снимка

Празнуване на нова година

• Please log in to reply
54 отговора на тази тема

#21 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 29 December 2011 - 19:44 PM

Привет на всички очакващи новата година, пълна с нови мечти и надежди, нови цели и рекорди!
Както повечето знаете, решихме да отпразнуваме и полеем, за да ни спори годината на 14 януари 2012.
Днес с Лавочкин обиколихме няколко заведения и след кратка и бърза дискусия между двамата се спряхме на едно, в което предлагаме да се проведе нашата сбирка/банкет/събрание/тържество и купон :)
Критериите по които оценявахме бяха няколко - консумация на храна за около 15 лв на човек, хубава и приятна обстановка, свободно внасяне на алкохол, музикално оформление, дестинация на заведението и естествено бонус - ако може да сме само ние в заведението, за да използваме момента за общо събрание.
Това е ресторант Буено, намира се на бул. Симеон Велики 46 (на крайречния булевард, срещу новата поликлиника) - https://www.facebook...6957215?sk=wall

Атмосферата е много приятна и стилна - уютно, топло, празнично и някак си спокойно. Гледката от прозорците открива нашето любимо място - Шуменското плато и северния старт. Ще работят само за нас - естествено да не сме под 40 човека. Разполагат с лап-топ и много "естетична" музика - ще ни пускат каквото пожелаем, не е проблем и ние да си занесем малко дискове. За близо 15 лв на човек ще ни сервират - голяма шопска салата, 50 гр ракия, вода + газирана напитка, свинска пържола с пилешко каре + гарнитура и питка. Можем да си донесем ракия и вино. За вегетарианците също има добри предложения - пъстърва, ако и това не става има разни други вкусотийки. Молбата им е минимум 1 седмица преди това да сме подали заявката си.
Принципно не сме коментирали кой, как ще идва - по двойки или единично, но мисля че всеки ще направи сам своето решение без да се притеснява от другите, плюс това то вече и семействата ни са "членове" на клуба :)
За Русенци остава въпроса с нощувките им, но и те вече са натрупали опит с това - ако не се лъжа на хотел Пролет нощувката е колкото беше досега на Пазачница - 15 лв. Пък и от ресторанта до Пролет са 50-100 м. Ники от Провадия предполагам също ще се присъедини към тях.
Очаквам вашите заявки: във форума, във фейсбук, на скайп и на телефон. Предпочитам и настоявам да е подкрепена със сума - ако не цялата, поне по 5 лв на човек.
0887/412369 и 0894/725142

Моля всеки да поеме като личен ангажимент да информира членове на клуба, които нямат достъп до нет и форум.
За обща информация заведенията които проверихме са в Дивдядово, Балкан, Буено и Момини двори - след последното решихме, че е безмислено да обикаляме повече.
  • 0
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш. - Марк Твен

#22 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 29 December 2011 - 19:46 PM

Аз, Любо (защото няма друг избор) и Лавочкин сме първите записали се. Публикувано изображение
  • 0
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш. - Марк Твен

#23 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 29 December 2011 - 20:49 PM

Записвам се твърдо и ставаме светата троица :D .Къде да нося авоарите. :crazy_pilot:
  • 0

#24 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 29 December 2011 - 22:44 PM

Предложението е супер. :clap:
Дори жената прояви интерес ако ще пускаме хора.

Не знам дали имат мултимедиен прожектор. Хубаво ще е за фон да пускаме парпланеристки клипове.
Давайте да разпределяме задачите, какво ни трябва и кой и откъде да го осигури.
Аз се сещам за следното:
- списък на присъстващите и човек да събира капарото.
- музикално оформление
- томбола /ако искате да правим, де/
- баница с късмети
- човек да уреди спането на русенци в "Пролет" примерно
- шапки, маски /може да си спретнем нещо парапланеристки-карнавално с подръчни материали подобно на изявите в детската градина. Принципно инфантилна идея, но може и да е забавна/
- Не се сещам за друго. Казвайте вие.

#25 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 29 December 2011 - 22:54 PM

Мноооого грубо Публикувано изображение - дано не го е видяла

Аз по навик поемам ангажимент с баницата и късметите - ще си я опека у дома, така че този път няма да е прегоряла Публикувано изображение
И за паричките съм на линия - всеки знае къде работя, може директно в банката, може и по сметка. Дори и да ме няма, слагате ги в листче, обаждате ми се и колегите ще ми ги предадат.
Карнавални реквизити имам, но за 4-5 човека.
За другото съм навита, но не ми стигат силите. В ресторанта имаше хубав ТВ - може би 32 - 40 инча, така че и флашки ще свършат работа, но за по-сигурно ще проверя.
  • 0

#26 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 30 December 2011 - 02:07 AM

Мноооого грубо Публикувано изображение - дано не го е видяла

:D :D :D
Имах впредвид хора с ударението на последна сричка, демек народни танци. :D

#27 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 30 December 2011 - 11:00 AM

Ресторанта наистина е хубав и кухнята е чудесна.

НО, да правим купон и общо събрание в едно е НЕСЕРИОЗНО!!!
Въобще идеята, че на купон щели да се съберат повече хора и дайте за това да направим не какво да е, а общо събрание ...
Значи да се претупа за 10тина минутки събранието, че да почваме веселбата...
Стига с тези палапундрешки истории.
  • 3

logo2.gifAPCO Aviation Ltd. SEVERIN Co.

#28 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 30 December 2011 - 21:09 PM

палапундрешки истории.

Публикувано изображение Това не го разбрах? Търсих в речника, но нищо не открих...
Несериозната идея е моя. Не съм си мислила толкова сериозно, че ще ви се стори несериозно. И честно казано като съм казала общо събрание не знам кой какво си представя? При положение, че не сме се събирали от 6 месеца, ми се струва напълно логично да разменим няколко приказки за положението ни. Далеч съм от мисълта да се обсъждат стартове, кацалки, чистене, чохли - празни приказки, едни същи хора, вършат едни и същи неща, без някой да им го е възлагал, като задача (пък и не е нужно хората да ни слушат брътвежите). Най-малкото исках да раздадем джобните календарчета, които успяхме да направим за новата година. Публикувано изображение
  • 0

#29 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 30 December 2011 - 23:49 PM

Деси,
Това което писах не беше в пряк отговор на твоя пост, а принципно становище.
В устава има цял раздел ОБЩО СЪБРАНИЕ и е описано кога и при какви случаи се свиква ОС, как се провежда и какви решения се вземат.
:rtfm:
Да не бъркаме понятията и мероприятията.

П.С. Деси, като се видим ще ти обясня какво е "палапундрешка работа" :)

Весело посрещане на Нова година!

• 0

#30 boncho

boncho

Shumen-XC Psycho

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1528 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 16:40 PM

Поради финансовата криза, ще пропусна тържествата тази година :crazy_pilot:
  • -3

#31 mar_marinov

mar_marinov

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Мнения:

Публикувано 04 January 2012 - 10:21 AM

Дяд Хаджи,
преди да решиш да се заяждаш си припомни, че всяка година на новогодишното тържество се правят общи събрания и единствено там сме се събирали почти всички членове на клуба. Освен това единствено по това време някои от членовете плащат членски внос.
Освен това ти оредлагам да посочиш точки по които да говорим на събранието и да сметнем колко време ще ни отнемат.
  • 0
Nova - Aeron ; Nova - Ra

Kогато си полетял, ходиш по земята с очи вперени в небето,
защото там си бил и там искаш да бъдеш отново.

#32 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 04 January 2012 - 12:28 PM

Винаги съм бил против и сега съм против да се прави общо събрание преди купон!
Защото винаги в такива ситуации събранията са се претупвали и са биле несериозни.

Общо събрание се ОБЯВЯВА 1 месец преди събитието и с посочен дневен ред, който може естествено да се допълва.
Жалко, че точно членове на УС нарушавате устава!

ОБЩО СЪБРАНИЕ НЕ Е МЕРОПРИЯТИЕ, КОЕТО ДА СЕ ВМЪКНЕ МЕЖДУ ДРУГОТО!

До момента знам 5 души, които няма да ходят на купона - респективно на ОС. От реални 30тина членове, това са 16.5%

Щом член на УС твърди, че желанието за спазване на устава е заяждане... весела 2012
  • 2

#33 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 13 January 2012 - 17:01 PM

Нали за утре беше празненството. :rolleyes: .Даите поне някъкъв час на събиране :D
  • 1

#34 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 13 January 2012 - 20:48 PM

Да, тържеството ни е утре вечер. Публикувано изображение

Начален час - 19,30 часа, мястото р-т Буено.
Главните герои са 47 човека. Както вече казах срещу 15 лв, които всеки записал се плати ще получи шопска салата, малка ракия, минерална вода, газирана напитка, пилешко каре, свинска пържола с гарнитура и питка. Разрешено ни е да си внесем алкохол - домашна ракийка и винце. Естествено доброто настроението и положителните емоции също са задължителни.
Препоръчително е да си носим музика, ако ще имаме претенции към нея. Ако ще излъчваме клипчета, помолиха за лап-топ, защото техния ще ползваме за музиката, трябва друг да вържем към ТВ.
Също така подгответе всякакъв вид техника за снимки и клипове - обещава да има много материал.
  • 3

#35 altsek

altsek

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 02 October 2012 - 22:57 PM

s saprugi li shte praznuvame
  • 0

#36 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 08 December 2013 - 08:53 AM

Здравейте всички летящи и нелетящи.

Традиционото изпращане на новата година което всяка година правим ще се състои във ресторант Буенос.

Приятно уютно топло ресторантче със необходимата акмосфера което повечето от вас знаят.

Местоположение за тези които ще са на партито на летящите хора за първи път намира се на Симеон Велики 46 / срещу новата поликлиника/

https://www.facebook...6957215?sk=wall

Примерно меню което ни предложиха

Шопска салата    1бр

пилешко каре      1бр

свинска пържола 1бр

безалкохолно       1бр

ракия малка         1бр

гарнитура ориз с нахут и картофи соте. 

хляб две филий

За вегатарянците ще се поръчва на място като има богат избор

ето някои предложения от готвача примерни

кашкавал пане

пурички бюрек

Зеленчуци на барбекю

пилаф специален

задушени зеленчуци

картофи задушени

хапки комбинирани сирене и кашкавал

Всеки може да си донесе алкохол или да си поръча от мокрия бар.

Куверта е в размер на 22 лв

като това включва плодове томбола игри символични награди и новогодишна баница с късмети

Датата е насрочена за 04.01.2014.

Моля които желае да участва в купона го направи навреме

Моля всеки да поеме като личен ангажимент да информира членове на клуба, които нямат достъп до нет и форум. 

Очаквам вашите заявки: във форума, във фейсбук, на скайп и на телефон . Предпочитам и настоявам да е подкрепена със сума 

Телефон за връзка и заявки 0887609109 / Пешо

• 2

#37 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 08 December 2013 - 19:40 PM

Прилагам списък със празнуващите които  ще участват във коледното шоу.

Като списъка ще се обновява переодически спрямо учасниците.

:thumbsup:

1.Димитър Димитров -Лавочкин.Двама

2 .Ники от Провадия за двама

3.Доктора Явор Плашилски.

4.Юрий Дудев. Русе

5.Петър Петров за двама

6.Северин Акерски

7.Дилян двама.

8.Деян Роячки

9.Ивчо.

10.Деска.

11.Каро

12.Милчо Търговище

13.Сашо Търговище

14.Ивчо Търговище

15.Мемо

16.Мартин

17.Таня

18.Валю за двама

19.Роса

20.Дидо Симеонов

21.Светла

22.Йордан 

23.Павел

24.Радостина

25.Иван Донев

26.Алцек

27.Живко 

28.Илонка

29.Пламен Петров за двама

30.Бирсел

31.Марияна

32.Станимир за двама

33.Рости за двама

34.Милен

35.Данайл

36.Станката

37.Елена

38.Дидо

Учасници 47 човека

• 2

#38 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 20 December 2013 - 22:28 PM

Времето лети моля които ще участва да потвърди овреме за да се даде заявката

• 0

#39 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 28 December 2013 - 23:23 PM

Час на тържеството 19.00 дата 04.01.2014.Място ресторант Буено.

• 0

#40 Lavo4kin

Lavo4kin

Master Joda

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 16 November 2014 - 22:39 PM

Надявам се, че е време вече да говорим по-конкретно за новогодишния празник, става въпрос за посрещането на 2015 г.. Нека да започнем с предложенията. Може да ме обвините в консервативност, но ми харесва р-т Буено като място. За датите - или 3.01. или 10.01. И двете дати са съботи. Сега остава да разберем и другите предложения и да се работи по въпроса.

• 0