Към съдържанието

Снимка

Първи стъпки

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

#1 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 20 April 2011 - 15:12 PM

Най-важното в началото за един кайтър е да се научи да управлява отлично малък кайт.

След като е овладял управлението на малкия кайт и е изучил "пауър" зоната му, преминаването към и овладяването на големия кайт е въпрос на 1-2 часа тренировки, при скорост на вятъра до 4 м/сек.

Макар, че ръкохватките дават по-голяма възможност при управление на кайта, с бар управлението е по-лесно и леко.

След овладяване управлението на големия кайт, следва синхронизиране на управлението на кайта с управлението на бъгито.

Желателно е тази стъпка да се извършва при скорост на вятъра 4-6 м/сек.

Поривистия вятър не е подходящ при началното обучение!
  • 3

logo2.gifAPCO Aviation Ltd. SEVERIN Co.

#2 ivayle

ivayle

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 Мнения:

Публикувано 06 January 2012 - 18:30 PM

• 0

#3 Х А Р И

Х А Р И

Х А Р И

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 401 Мнения:

Публикувано 27 April 2012 - 20:35 PM

Първи стъпки в обедното термично летене. Изненадаха ни Дидо и Пешо. Тръгнахме от кацалото към източния старт, но вече някой ни беше изпреварил и се набираше към облаците. След малко и второ крило се изстреля. Малееее, тоя път с Доки и Боне май сме закъснели. Пешо и Дидо са вече над старта, а ние се кумиме. Докато се качим горе, и двамата вече бяха в стратосферата. Направо нямаха стигане. Деня като цяло си беше гаден и турбо. Само Боне, с голям инат стигна до Попово, но за неговия прелет сам да си каже. Иначе яка тренировка в условия от които те болят ръцете после. Ако не бях с 10 кила баласт нямаше да имам само един колапс. Направих си кефа да взема уроци от големите летатели-щъркелите които ми показаха къде е най-добрата термика за деня която въртях. Направих им няколко снимки и после след дълго низходящо, след въртене на една 0-ла се добрах до старта.

Браво на момчетата. Редиците на прелетчиите се увеличават.:bigemo_harabe_net-122:
  • 1
www.letenebulgaria.alle.bg
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ...!

#4 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 14 March 2014 - 20:18 PM

http://www.btv.bg/ac..._snoukayta.html

• 1