Към съдържанието

Снимка

ШУМЕН ОУПЪН 2010

• Please log in to reply
19 отговора на тази тема

#1 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 08:07 AM

Тук публикувайте идеи, предложение, препоръки, въпроси и всичко свързано с организирането на състезанието.

Например в момента търсим къде да изготвим шапки и фланелки с добро качество и ниски цени.
Предложения?

Регистраицята за състезанието е отворена: http://paragliding.b...pen-2010-shumen

Този пост е редактиран от Stavel: 31 May 2010 - 22:20 PM

#2 Stavel

Stavel

ShumenXC Cloud Chaser

• Admin
  • PipPipPip
  • 665 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 09:43 AM

Ами като за начало е добре да уточним формата на състезанието и после да ровим в детайлите като фланелки и т.н.
По-рано говорих с Док за предложението от организаторите на XC Open World Series да приемат състезанието ни като част от серийте, но тогава предложението беше свързано с заплащане на такса от 600 евро на организаторите на XC Open, която разбира се веднага ни отказа.
Обясних им, че няма как да стане и ми формираха нова оферта, да включат Shumen Open към серийте за постоянно без да плащаме такса, а с програмистки труд от моя страна за разработване на новата система за обработване на резултатите.
Предложиха ми да се срещнем този уийкенд да обсъдим този вариант.
Плюсовете от това състезанието ни да бъде част от XC Open World Series са, че има хора, които участват на всички състезания и ще дойдат и в Шумен, т.е. ще привлечем сигурно международно участие, като таксата участие за тях няма да е под 90 евро.
Минусите - ще трябва да отделя доста време и безсънни нощи да се занимавам с работата им, а честно казано не ми се жертва толкова време в доброволен труд.

Не веднъж съм обяснявал за идеите ми как да протече състезанието тази година, но нека ги обобщя и във форума:
- формираме минимална такса участие, в която не са включени никакви непредвидими разходи - т.е. в таксата участие ще имаме включени само фланелка/шапка, награден фонд, храна/вода, общи разходи по организирането, като тези разходи по груби изчисления не надхвърлят 30-40 евро.
- другият вариант, който сега виждам от Bavarian Open 2010 е таксата участие да бъде не за състезанието, а за ден, т.е. идвам си аз и искам да участвам само 2 дена и си плащам само 30 лв. Като в случай на нелетателн ден се връщат 60-70% от сумата, все пак има разходи независими от времето.
- по-сериозния въпрос е този за транспорта на състезателите (това е най-рисковия разход на едно състезание) - понеже е състезание с отворени дистанции не можем да си планираме разходите по транспорт, а ако заложим резерв то таксата участие ще стане прекалено голяма. Миналогодишния вариант за транспорта се оказа, крайно неефективен и за това отпада. Много от пилотите идват със собствени коли, много от тях се познават и имат формирани групи и си летят заедно извън състезанията и съответно се прибират заедно, така че може да ги оставим в този им вид. От страна на организаторите ние може да им предложим шофьори за колите, а за пилотите, които нямат коли може да се съберат в групичка и да наемат бус/кола. Помагаме им с търсенето на добри оферти. Или пък има фенове на прибирането на стоп (като мен например), проблема с тях ще е, че резултатите ще излизат чак на другия ден ако се забавят много.
Самите пилоти няма да се занимават с обясняване на шофьора как да ги прибере, това ще е задача на един човек, който ще навигира и обяснява на шофьорите на групите. Задължението на пилота е като кацне да излезе на път и да изпрати SMS със координати :)

Обобщено:
- да бъде ли Shumen Open част от XC Open World Series
- да бъде ли Shumen Open без включен транспорт в таксата участие, и ако не какви са предложенията ви?
"Работа има винаги, добро време за летене - не!"
Stavel's Photo Gallery

#3 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 10:28 AM

Този линк е за шапки Шапки

Да бъде ли Shumen Open част от XC Open World Series.
Мойто мнение е ДА, но от следващата година. Причини:
1. На база включване на Шумен в сериите да се подбутне общината да се направят стартовете по одобрените проекти.
2. Да се намерят спонсори и на база добър финансов фонд да се направи състезание на ниво.
3. Вписване на състезанието в плана за спортните мероприятия на общината за 2011г. Парите, които ще отпуснат може да са малко, но ще помогнат.
4. Тази година да проиграем организацията на мероприятието.
  • 0

logo2.gifAPCO Aviation Ltd. SEVERIN Co.

#4 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 15 May 2010 - 16:43 PM

Обобщено:
- да бъде ли Shumen Open част от XC Open World Series
- да бъде ли Shumen Open без включен транспорт в таксата участие, и ако не какви са предложенията ви?

Желязото се кове докато е горещо.
Щом предлагат не виждам какво ще загубим. Може само да спечелим.
Има вариант Ставел да се компенсира за труда му от таксите участие на чужденците.
Що се отнася до организацията, ще цитирам Ники Йотов " ХС-серията е най-лесното за организиране
състезание което съм правил - събираш ги на старта, даваш им метеосводката и всичко останало
те сами си го правят".

ХС-серията ще е летящ старт за нас, така че не трябва да го изпускаме.
Още повече Шумен е най-доброто място за тази цел в БГ. ;)

#5 Stavel

Stavel

ShumenXC Cloud Chaser

• Admin
  • PipPipPip
  • 665 Мнения:

Публикувано 15 May 2010 - 17:04 PM

Уговорих си среща с Andreas Rieck за утре следобяд (техническия координатор на състезанието), живее сравнително близо до селцето, в което съм в момента.
Ще обсъдим нещата и ще пиша, до какви решения сме стигнали.
Stavel's Photo Gallery

#6 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 17 May 2010 - 08:11 AM

Ставеле, какво става?
Срещата осъществи ли се?

#7 Stavel

Stavel

ShumenXC Cloud Chaser

• Admin
  • PipPipPip
  • 665 Мнения:

Публикувано 17 May 2010 - 09:02 AM

Срещата се осъществи вчера на брега на едно красиво езеро в района.
Стигнахме до вариант, в който аз ставам част от организаторите на XC Open World Series и започвам да работя с тях. Положителното от това е че, нашето състезание от сега нататък ще е част от серийте без да се налага да плащаме такса :)
Имах два варианта - да участвам в проекта като наемен работник до завършване на системата и да ми се плати и да се налага клуба да плаща за участието на състезанието в сериите или да приема поканата да стана част от екипа и да споделяме приходите от тази такса в бъдеще.
Чакам в момента отговор дали Ханс ще се съгласи да включим състезанието от този сезон понеже Андреас нямаше как да вземе това решение еднолично.
В момента в, който получа отговор ще знаем точно с какво име да поставим на състезанито и да го регистрираме. Ако потвърдят името ще бъде "XC-Open World Series - Shumen 2010"
Stavel's Photo Gallery

#8 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 29 May 2010 - 00:48 AM

Колеги, Май месец се изтъркули, а още не е направено и едно събрание на организационния комитет!
Как я мислите?
Има потенциална възможност Aim Wings да пуснат гювеч за състезанието, но до една седмица трябва да им дам ясна информация.
С тези темпове, с които се "организирва" състезанието...
Много са ми интересни големите амбиции и бездействието до момента, до какво ще доведат!?
  • 0

#9 Доктора

Доктора

XC-Mаниак

• Admin
  • PipPipPip
  • 918 Мнения:

Публикувано 29 May 2010 - 21:00 PM

Уговорката от началото на седмицата беше за Неделя.
Часът още не е уточнен.
Ще го съобразим да е удобен за всички.
Мястото - вероятно "10-тия град".

#10 Stavel

Stavel

ShumenXC Cloud Chaser

• Admin
  • PipPipPip
  • 665 Мнения:

Публикувано 29 May 2010 - 21:03 PM

Мястото няма да е 10тия, няма го заведението вече.
Ще измислим друго.
Stavel's Photo Gallery

#11 Stavel

Stavel

ShumenXC Cloud Chaser

• Admin
  • PipPipPip
  • 665 Мнения:

Публикувано 01 June 2010 - 20:52 PM

В първия пост съм публикувал линк за регистриране в състезанието! :)
Stavel's Photo Gallery

#12 mar_marinov

mar_marinov

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Мнения:

Публикувано 02 June 2010 - 08:41 AM

http://www.evelinbg.com/cups.php - от тука може да си изберем купи и медали за състезанието
  • 0
Nova - Aeron ; Nova - Ra

Kогато си полетял, ходиш по земята с очи вперени в небето,
защото там си бил и там искаш да бъдеш отново.

#13 petarpetrov

petarpetrov

Caveman

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 1624 Мнения:

Публикувано 02 June 2010 - 11:33 AM

Ей една умна мисъл,Купи и медали.Парите се харчат ама кат погледнеш купата над секцията си.Спомените нахлуват в теб.Бравос :crazy_pilot: Лично мнение не обременявам никого :)
  • 0

#14 Desi

Desi

BEE LADY

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 346 Мнения:

Публикувано 02 June 2010 - 19:46 PM

Интересни предложения, само остава някой да ги избере, че избора хич не е малък.
А аз знам къде може да ни ги надпишат
  • 0
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш. - Марк Твен

#15 mar_marinov

mar_marinov

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Мнения:

Публикувано 02 June 2010 - 21:21 PM

те предлагат и гравиране така че само да изберем купа медали и какво точно да пише и ще си ги получим готови
  • 0
Nova - Aeron ; Nova - Ra

Kогато си полетял, ходиш по земята с очи вперени в небето,
защото там си бил и там искаш да бъдеш отново.

#16 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 19 June 2010 - 10:46 AM

Ще е добре, следващата седмица да се съберем ОК на състезанието и УС на клуба, да видим до къде сме я докарали с организацията.
  • 0

#17 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 07 July 2010 - 10:51 AM

Народе, остават 2 седмици до състезанието!
Няма ли да направим едно събрайнице на организационния комитет?
  • 0

#18 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 18 July 2010 - 15:08 PM

Предусещам перфектна организация за състезанието!
Щом почти всички от организационния комитет, 3 дни преди стартовете са по яхти и плажове ... значи всичко е ОК!
  • 0

#19 Хаджията

Хаджията

Advanced Member

• Shumen-XC Pilot
  • PipPipPip
  • 444 Мнения:

Публикувано 23 July 2010 - 23:21 PM

Крайно класиране
  • 0